Tarihçe
Tarihçe

1996   Doruk Ecza Deposu, İstanbul, Marmara, Trakya ve Bursa bölgelerinde faaliyet göstermek amacıyla M. Feyzi İpekgil tarafından İstanbul’un Çapa semtinde kuruldu. İlk yıllarında, ağırlıklı olarak Eczacıbaşı-Baxter firması tarafından pazara sunulan periton diyaliz solüsyonları ve yardımcı malzemelerinin depolanması ve dağıtımı konusunda faaliyet gösterdi. Ayrıca, aynı firmaya ait CS-3000 Aferez Cihazı ve setlerinin bölgesel yetkili satıcılığını yaptı.

1998 Hızla büyümeye başlayan özel hastane pazarında, bu hastanelerin parenteral solüsyon, ilaç, medikal cihaz ve sarf malzeme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, yeni bir yapılanmaya gidildi. 

2002    Kamu İhale Kanunu’nu yayınlanması üzerine, Kamu ve Üniversite Hastaneleri ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyaçlarını ihale yöntemi ile almaya başladı. İhale pazarında da faaliyet göstermek amacıyla, yeni bir birim oluşturuldu.

2006    Ege bölgesindeki potansiyel müşterilere ulaşmak amacıyla, ihale ve özel hastane alanlarında faaliyet göstermek üzere, İzmir / Bornova semtinde 500 m2 depo alanı, 300 m2 ofis alanına sahip Doruk Ecza Deposu İzmir Şube kuruldu.

2013    İstanbul merkez depo, Güneşli / Bağcılar semtinde 1200 m2 depo alanı, 400 m2 ofis alanına sahip yeni yerine taşındı. Eczacıbaşı-Baxter tarafından pazara sunulan, Transfüzyon ve Biyocerrahi ürünlerinin ülke bazında ana dağıtıcılığını yapmaya başladı. Bu nedenle, yeni bir yapılanmaya gidildi.

2014    GZT firmasına ait infüzyon setlerinin Türkiye yetkili satıcısı oldu.

Bu web sitesinde kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır.OK